CDA2T40-250-K39C SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
CDA2T40-250-K39C
CBT - SIDNEY
Alternate Supplier #
2066A_US
Specifications
Auto Switch:K39C--Solid State, Gen. Purpose, 2 Wire, Connector
Bore Size:40mm
Lead Wire or Prewired Connector:0.5m (Or None in the Case of No Switch)
Magnet:D (Built-in)
Model Selection:Standard
Mounting:T (Center Trunnion)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Stroke:250mm