CDBA2L50-125-HN-J59L SMC
Manufacturer part number:
CDBA2L50-125-HN-J59L
CBT - SIDNEY
Alternate Supplier #
2087A_copy
Specifications
Auto Switch:J59L--Solid State, Gen. Purpose, 2 Wire, 3M
Bore Size:50mm
Lock Position:H (Rear Locking)
Magnet:D (Built-in)
Mounting:L (Axial Foot)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Release Type:N (Non-locking Type)
Stroke:125mm