CDQ2A20-35DZ-F7NVZ-U06US SMC
Manufacturer part number:
CDQ2A20-35DZ-F7NVZ-U06US
Specifications
Applicable Tubing:6mm
Auto Switch:F7NV--Solid State, Gen. Purpose, 3 Wire NPN, Lead Wire, Vertical
Auto Switch Groove:Z (Auto Switch Mounting Grooves)
Body Option:Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size:20mm
Lead Wire or Prewired Connector:Z (5m)
Speed Control Type:U (Universal)
Stroke:35mm