CDQ2B12-10DZ-U06US SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
CDQ2B12-10DZ-U06US
CBT - SIDNEY
Description
Type
Standard
Alternate Supplier #
2031M_US
Specifications
Applicable Tubing:6mm
Auto Switch:No Switch
Auto Switch Groove:Z (Auto Switch Mounting Grooves)
Body Option:Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size:12mm
Lead Wire or Prewired Connector:0.5m (Or None in the Case of No Switch)
Magnet:D (Built-in)
Mounting:B [Through Hole (Standard)]
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread Type:Rc: 32-100 Bore; M Thread 12 to 25 Bore
Speed Control Type:U (Universal)
Stroke:10mm