CDQ2D50-75DMZ-M9BL-U08US SMC
Manufacturer part number:
CDQ2D50-75DMZ-M9BL-U08US
Specifications
Applicable Tubing:8mm
Auto Switch:M9B--Solid State , Gen. Purpose, 2 Wire, Horizontal
Auto Switch Groove:Z (Auto Switch Mounting Grooves)
Body Option:M (Rod End Male Thread)
Bore Size:50mm
Lead Wire or Prewired Connector:L (3m)
Magnet:D (Built-in)
Mounting:D (Double Clevis)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread Type:Rc: 32-100 Bore; M Thread 12 to 25 Bore
Speed Control Type:U (Universal)
Stroke:75mm