CDQ2L20-25DMZ-M9PWM-R06US SMC
Manufacturer part number:
CDQ2L20-25DMZ-M9PWM-R06US
Specifications
Applicable Tubing:6mm
Auto Switch:M9PW--Solid State, 2-color Indication, 3 Wire PNP, Horizontal
Auto Switch Groove:Z (Auto Switch Mounting Grooves)
Body Option:M (Rod End Male Thread)
Bore Size:20mm
Lead Wire or Prewired Connector:M (1m)
Magnet:D (Built-in)
Mounting:L (Foot)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread Type:Rc: 32-100 Bore; M Thread 12 to 25 Bore
Speed Control Type:R (Right Angle)
Stroke:25mm