CQ2D20-50D-R04US SMC
Manufacturer part number:
CQ2D20-50D-R04US
Description
Type
Standard
Alternate Supplier #
2031M_US
Specifications
Applicable Tubing:4mm
Auto Switch:No Switch
Auto Switch Groove:None (for 12-25 Bore w/o Magnet)
Body Option:Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size:20mm
Lead Wire or Prewired Connector:0.5m (Or None in the Case of No Switch)
Magnet:None
Mounting:D (Double Clevis)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread Type:Rc: 32-100 Bore; M Thread 12 to 25 Bore
Speed Control Type:R (Right Angle)
Stroke:50mm