LA070URD32KI0630 LIT
Manufacturer part number:
LA070URD32KI0630
Type
Size 32 High Speed North American Style Very Fast Acting
Description
Littelfuse® POWR-GARD® Semiconductor Fuse, Size 32 High Speed North American Style Very Fast Acting, Series: LA Series, Indicating, 630 A, 700 VAC, 200 kA Interrupt, Class: URD, Straight Short Blade Terminal, Bolt Mounting, Square Body, Die Cut Element, 5.28 in L x 2.36 in W x 2.36 in H Body
Specifications
Amperage Rating:630 A
Body Size:5.28 in L x 2.36 in W x 2.36 in H
Series:LA Series
Terminal Type:Straight Short Blade
Voltage Rating:700 VAC