LECP6P1-LEYG32MDC-200 SMC
Manufacturer part number:
LECP6P1-LEYG32MDC-200
CBT - SIDNEY
CBT - LEXINGTON
CBT - LOUISVILLE
Description
Type
G ( Guide Rod)
Alternate Supplier #
8441E
Specifications
25:3mm
32:4mm)
Bearing Type:M (Slide Bearing)
Body Size:32
Compatible Motor:P (Step Motor, Servo/24 VDC)
DIN Rail:Screw Mounting
I/O Cable Length:1 (1.5m)
Lead:C (16
Motor Mounting:D (In-line)
Motor Type:Step Motor (Servo/24 VDC)
Parallel I/O Type:P (PNP)
Stroke:200mm