LEFB25T-500-S16P1 SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
LEFB25T-500-S16P1
Alternate Supplier #
7055A_US
Specifications
Actuator Cable:S (Standard Cable)
Actuator Cable Length:1 (1.5m)
Communication Plug Connector:None
Controller:6P (LECP6/LECA6 PNP, Step Data Input Type)
Controller Mounting:Screw
I/O Cable Length:1 (1.5m)
Motor:Step Motor (Servo 24 VDC)
Motor Option:w/o Lock
Size:25
Stroke:500mm