LEFB32T-600B-R56N1 SMC
Manufacturer part number:
LEFB32T-600B-R56N1
CBT - SIDNEY
CBT - LEXINGTON
CBT - LOUISVILLE
Alternate Supplier #
7055A_US
Specifications
Actuator Cable:R (Robotic Flexible Cable)
Actuator Cable Length:5 (5m)
Communication Plug Connector:None
Controller:6N (LECP6/LEAC6 NPN, Step Data Input Type)
Controller Mounting:Screw
I/O Cable Length:1 (1.5m)
Motor:Step Motor (Servo 24 VDC)
Motor Option:B (Lock)
Size:32
Stroke:600mm