M6-375-1-342-WT BRA
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
M6-375-1-342-WT
CBT - SIDNEY
CBT - LEXINGTON
CBT - LOUISVILLE
Availability:
Expected Leadtime 3 days
Estimated dates are contingent upon manufacturer stock.
Description
Type
Sleeve
Description
PermaSleeve Heat-Shrink Labels 0.375 in Dia WT 1 in RL/100
Application
Electrical Labeling;Wire and Cable Labeling
Standards
Features
Heat Shrink
Specifications
Country of Origin:US
Diameter:0.375 in
Finish:Matte
For Use with Printer:M610;M611;M710 (with media adapter);BMP61;BMP71 (with media adapter)
Harmonized Code:8443992550
Height:0.645 in
Legend Color:White
Material:Heat-shrink Polyolefin
Number of Markers:100
Quantity:Roll of 100 Each
Shrink Ratio:3:1
Size:0.645 in H x 1 in W