MGPM16-30A-M9NWZ-XC8-R06US SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
MGPM16-30A-M9NWZ-XC8-R06US
Alternate Supplier #
2139X
Specifications
Applicable Tubing:06 (6mm)
Auto Switch:M9NW--Solid State, 2-color Indication, 3 Wire NPN, Horizontal
Bore Size:16mm
Lead Wire or Prewired Connector:Z (5m)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Type:Rc (Or M5x0.8 for 12, 16 Bores)
Speed Control Type:R (Right Angle)
Stroke:30mm