MK2TB40-20L-M9BZ SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
MK2TB40-20L-M9BZ
Alternate Supplier #
2142A
Specifications
Auto Switch:M9B--Solid State, Gen. Purpose, 2 Wire, Horizontal
Body Option:Standard (Female Thread)
Bore Size:40mm
Cylinder Port:M Thread
Lead Wire or Prewired Connector:Z (5m)
Mounting:B (Through Hole Both Ends Tapped Common)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Rc:32 to 63 Bore
Rotation:L (Left Rotation)
Stroke:20mm