MLGCLB40TN-700-R-E SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
MLGCLB40TN-700-R-E
Alternate Supplier #
2114A
Specifications
Auto Switch:No Switch
Bearing Type:L (Ball Bearing)
Bore Size:40mm
Lead Wire or Prewired Connector:0.5m (Or None in the Case of No Switch)
Lock Operation:E [Spring Locking (Exhaust)]
Mounting:B (Basic Style)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread Type:TN (NPT)
Rear Plate:R (With Rear Plate)
Stroke:700mm
Resources
Products Specifications
Bore Size
40 mm
Brand Name
SMC
Stroke
700 mm