MXS12-30A-M9NWVL SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
MXS12-30A-M9NWVL
Alternate Supplier #
3123_US
Specifications
Adjuster:A (Both Sides Adjusters)
Auto Switch:M9NWV--Solid State, 2-color Indication, 3 Wire NPN, Vertical
Bore Size:12mm
Function:Standard
Lead Wire or Prewired Connector:L (3m Lead Wire)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread:Rc
Stroke:30mm
Stroke Adjuster:Standard, 5mm
Resources
Products Specifications
Bore Size
12 mm
Brand Name
SMC
Stroke
30 mm