MXS12-40AS-M9PWVL SMC
Manufacturer part number:
MXS12-40AS-M9PWVL
Specifications
Adjuster:AS (Adjuster on Extension End)
Auto Switch:M9PWV--Solid State, 2-color Indication, 3 Wire PNP, Vertical
Bore Size:12mm
Function:Standard
Lead Wire or Prewired Connector:L (3m Lead Wire)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread:Rc
Stroke:40mm
Stroke Adjuster:Standard, 5mm
Bore Size
12 mm
Stroke
40 mm