MXS16-30AS-M9NV SMC
Manufacturer part number:
MXS16-30AS-M9NV
Specifications
Adjuster:AS (Adjuster on Extension End)
Auto Switch:M9NV--Solid State, Gen. Purpose, 3 Wire NPN, Vertical
Bore Size:16mm
Function:Standard
Lead Wire or Prewired Connector:0.5m Lead Wire (Or None in the Case of No Switch)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread:Rc
Stroke:30mm
Stroke Adjuster:Standard, 5mm
Bore Size
16 mm
Stroke
30 mm