MXS25-40AS-A93L-X11 SMC
Product Details
Manufacturer:
Manufacturer part number:
MXS25-40AS-A93L-X11
CBT - SIDNEY
Alternate Supplier #
3123_US
Specifications
Adjuster:AS (Adjuster on Extension End)
Auto Switch:A93--Reed, DC Volt, AC Volt, LED, Horizontal, 0.5M
Bore Size:25mm
Function:Standard
Lead Wire or Prewired Connector:L (3m Lead Wire)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread:Rc
Stroke:40mm
Stroke Adjuster:X11 (15mm)
Resources
Products Specifications
Bore Size
25 mm
Brand Name
SMC
Stroke
40 mm