MXS25-50B-M9NSAPC SMC
Manufacturer part number:
MXS25-50B-M9NSAPC
CBT - SIDNEY
Alternate Supplier #
3123_US
Specifications
Adjuster:B (Both Sides Absorbers)
Auto Switch:M9N--Solid State, Gen. Purpose, 3 Wire NPN, Horizontal
Bore Size:25mm
Function:Standard
Lead Wire or Prewired Connector:SAPC (0.5m Cord Length, M8-3 Pin Connector)
Number:2 pcs. (Or None in the Case of No Switch)
Port Thread:Rc
Stroke:50mm
Stroke Adjuster:Standard, 5mm
Bore Size
25 mm
Stroke
50 mm